TIMBERLAND KOLAY İLERİ DÖNÜŞÜM REHBERİ

Hepimizin gezegenimize karşı daha bilinçli tüketme sorumluluğu var. Günlük hayatımızda bu sorumluluğu kolayca yerine getirebileceğimiz, mevcut eşyalarda başka bir amaca yönelik değişiklikler yapmaktan veya herkesin yapabileceği, basit geri dönüşüm projeleriyle nasıl yeniden kullanılabileceklerinden bahsedeceğiz.

Sürdürülebilirlik Timberland için vazgeçilmezidr ve ileri dönüşüm, üretimi azaltarak enerji ve atık tasarrufu sağlamanın harika bir yoludur. Aynı zamanda gerçekten eğlencelidir. Başlangıç olarak, bize ilham veren birkaç fikri sizlerle paylaşmak isteriz.

GÜNLÜK NESNELER NASIL YENİDEN KULLANILIR

İleri dönüşümüne yönelik alet kutunuzdaki en önemli araç, hayal gücünüzdür. Kullanım ömrünü doldurmuş herhangi bir nesneye bakmak ve başka ne tür kullanımlara sahip olabileceğini bulmakla ilgilidir. İçinde bir şeyi muhafaza edebilir, gizleyebilir, tutabilir veya durdurabilir mi? Keşfedeceğiniz ileri dönüşüm yöntemleri sizi şaşırtacak.

Günlük nesneleri yeniden kullanmak gerçekten çok kolay olabilir. Örneğin çorba veya fasülye içeren sıradan bir teneke kutuyu alın. Üst kısmını açacak kullanarak çıkarın, keskin kenarları törpüleyin, etiketi çıkarmak için tenekeyi sıcak suya bekletin ve işte artık kalemlerinizi, ıvır zıvırlarınızı veya her zaman kaybettiğiniz küçük eşyaları saklamak için - - hatta yedek ayakkabı bağcığı, ayakkabı bakım ürünleri veya güneş gözlüklerini yerleştirmek için mükemmel bir yer olabilecek - harika bir teneke kutunuz var.

TIMBERLAND AYAKKABI BAKIMI

 

ONARMAK ÇÖPE ATMAKTAN DAHA İYİDİR

Muhtemelen hepimiz profesyoneller tarafından yapılabilecek, bakıldığında anlaşılmayan inanılmaz tadilatlar gördük. Ancak görünür şekilde yapılan yamalar ve dikişler de ürünlere yenir bir yorum getiren yaratıcı, alternatif bir moda dokunuşuna dönüştü.

Herkesin yıpranmış, yırtılmış veya deliklerle dolu eski bir favori kazağı vardır. Bu kazağı çöp kutusuna atmayı veya geri dönüştürmeyi seçebiliriz ancak %95'i hala sağlamsa, triko örgü ile yapılacak görünür bazı tadilatlar harikalar yaratabilir ve yepyeni bir görünüm oluşturabilir.

"Eski bir kazağı, bir bölümünü ilginç bir şekilde keserek, kenarları örgü veya dikiş ile sabitleyerek ve kazağın hasarlı kısmını üzerine dikerek yeniden kullanabilirsiniz. Daha da devam edebilir, görünümü tamamlamak için giysinin tamamen bozulmamış kısımlarına birkaç yama daha ekleyebilirsiniz.

Eldivenler, özellikle parmak uçlarında, incelmeleri ve delinmeleriyle ünlüdür. İleri dönüşüm ile ilgilenen pek çok kişi bunları parmaksız eldivenlere dönüştürür; ki bu da harika kullanım şeklidir. Ama üstlerine yeni malzemeler ekleyerek onları sıcacık yapabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir şekli oluşturabilir, göze çarpan bir çift eldiven elde etmek için örerek yepyeni bir renk kazandırabilirsiniz.

Özellkler kot pantolonların gözle görülür şekilde onarılması kolaydır. Pek çok insan yırtık kot giyiyor, bu yüzden üzerlerinde kendi başınıza onarım yapmak çok da büyük bir adım değil. Kotunuza gerçekten benzersiz bir görünüm kazandırmak için yıpranmış kısımlara yamalar ve abartılı el işlemeleri ya da basit bir el dikişi ekleyebilirsiniz."

"GİYSİLERİNİZ İÇİN YAPABİLECEĞİNİZ İLERİ DÖNÜŞÜM FİKİRLERİ

Kotları şorta dönüştürmekten, çok sayıda eski giysiden yepyeni giysiler yaratmaya kadar, konu giysilerin ileri dönüşümüne geldiğinde, sonsuz seçeneke vardır. Bunları yeni kıyafetler haline getirmenize bile gerek yok - parçalardan abajurlar, duvar sanatı, piknik battaniyeleri ve oyuncaklar da yapılabilir.

Eski kotlarla kot omuz çantası yapmak harika bir fikir. Cepleri yerinde bırakabilmeniz ve dikiş dikmenize gerek kalmadan kullanışlı bölmelere sahip olmak da cabası. Dikiş konusunda özellikle ustaysanız, ekstra güvenlik için fermuar kısmını fermuarlı bir cebe bile dönüştürebilirsiniz.

Tshirtler birkaç kez giyildikten sonra çoğu zaman dağınık görünebilir ancak onlarla yapabileceğiniz birçok şey var. Bağlayarak boyadığınız tişörtleriniz ile artık soyunmadan önce plajda giyebileceğiniz harika bir tatil tshirtüne dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bunları keserek diğer giysiler için yama olarak da kullanabilirsiniz.

Ancak bunlar yeni kıyafetler olmak zorunda değil. İçinizde yatan tekstil sanatçınızı ortaya çıkarın; kumaş şeritler halinde kesilebilir ve güzel kilimler, paspaslar veya bardak altlıkları şeklinde tığ ile işlenebilir.

ÜST GİYSİLERİNİZİ KESİN

Giymekten sıkıldığını eski tshirtler sonra ileri dönüşüm yapılmak üzere kullanılabilir. Bir tshirtü kısa hale getirmenin en kolay yolu, onu giymek, nereden kesmek istediğinizi bulmak (rehber olarak en sevdiğiniz kot pantolonunuzu veya eşofmanınızı giyin) ve uzunluğu işaretlemektir. Bundan sonra sadece genişliği boyunca kesip yukarı doğru kıvırmak kaldı, işte işiniz bitti!

Tshirtleri bağcıklı üst giysilere, yeleklere, yuvarlak yakalara, kesik tişörtlere ve çok daha fazlasına dönüştürebilirsiniz. Bir dikiş makineniz varsa, kenarların çözülmesini önlemek çok daha kolaydır; ancak az sayıda yapacaksanız, elle de dikebilirsiniz.

ERKEK GÖMLEKLERİNİ YAZ ELBİSELERİNE DÖNÜŞTÜRÜN

Pantolonun içine sokulacak şekilde tasarlanan erkek gömlekleri o kadar uzun olabiliryor ki, ortalama boya sahip bir kadın için bu gömlekleri festivaller ve plaj için mükemmel bir yazlık elbiseye dönüştürülebilir.

Bol bir elbise istiyorsanız kollarını sökmeniz ve kıvırmanız yeterli. Ama dikiş konusunda becerikliyseniz, farklı bir siluet yaratmak için gömleği bel çevresinde daha dar hale getirebilirsiniz.

ESKİ KAZAKLAR HIRKA OLUYOR

Artık ilk halinden eser kalmayan o eski kazak, hırka olarak ikinci bir hayata sahip olabilir. Düğmelerin denk gelmesini sağlamak için biraz daha geniş olacak şekilde dikmeniz gerekeceğinden, diğer eski giysilerdeki malzemeleri yeniden kullanmak için harika bir fırsat. Alternatif olarak, hafif bir hırka için düğmeler yerine kopça kullanın.

KÜÇÜKLER İÇİN İLERİ DÖNÜŞÜM

Bebekler büyürken pek çok giysi değiştirirler ancak hayatlarının ilk bir veya iki yılında çoğu zaman tulum giyerler. Birkaç çıtçıt alın, biraz dikiş ile eski üst giysileri oldukça kolay bir şekilde tuluma dönüştürebilirsiniz. Tshirtler ve eşofman üstleri bunun için idealdir ancak kapüşonlu kazaklar da kullanabilirsiniz. Yalıtımlı bir kapüşonlu kazak, dışarıda olduğunuz zamanlar için oldukça sıcak bir bebek kıyafeti haline gelebilir.

BİRAZ DÜŞÜNÜN

Elbette bunların hepsi sadece hızla akla gelen fikirler - terzilik söz konusu olduğunda kendi yeteneklerinizi fark edeceksiniz ve biraz ilhamla, ortaya çıkabileceklerinizin sınırı olmayacak. Unutmayın ki bu kıyafetleri zaten atmak üzereydiniz, bu yüzden mahvolmaları önemli değil. Materyal geri dönüştürülebilir olabilir, iddialı girişimlerinizi dikkatlice gerçekleştirdiğinizden emin olun.

ESKİ BOTLARINIZA YENİ BİR AMAÇ VERİN

Kaliteli botlar dayanıklı deriden yapılmıştır; bu nedenle küçük bir delik nedeniyle çöpe gitmeleri çok üzücü. Bunları bir bıçakla parçalarına ayırırsanız, kayış ve toka, püskül ve mücevher bağcıkları tasarlayabilir, hatta onlarla kitap bağlayabilirsiniz!"

"Muhtemelen hepimiz, tatlı bir bahçe dekoru olarak saksılara dönüştürülen çizmeleri gördük. Ancak aşağı yukarı herhangi bir bot bunun için kullanılabilir. Bu ilham verici videoda botlar çimento ile kaplanıyor (30 saniye sonrasına bakın) ve çimeto kuruduğunda, bir çömlekçi atölyesinde yapılmış gibi görünen bir çift saksı doğuyor. Orijinal Sarı 6-inch botlarınızı kullanım ömrü bittikten sonra daha da orijinal bir hale getirebilirsiniz

Daha yaratıcı bir şey mi arıyorsunuz? Botlarınıza boya ile yeni bir kullanım ömrü vererek ileri dönüşüm uygulayın. Ne tasarlayacağınız tamamen size kalmış, böylece onları gerçekten kendiniz yapabilirsiniz. Kimsenin sizin gibi bir çift botu olmayacak!"

ATMADAN ÖNCE DÜŞÜN

Umarız size kullanışlı ileri dönüşüm fikirleri verebilmişizdir. Ürününüzü bitirdiğinizde tıpkı hayal ettiğiniz gibi görünebilir veya benzersiz bir şekilde salaş ama şık görünebilir. Bu gerçekten önemli değil - önemli olan, eğlenceli el işi projenizin çöp sahalarının bir kısmını kurtarması ve sonrasında size yıllarca zevk verebilme potansiyeline sahip olmasıdır. İğnelerinizi hazırlayın - el işi yapmak üzereyiz."

İLGİLİ İÇERİK

TIMBERLAND GİYSİLERİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR KILAN 8 ÖNEMLİ NOKTA

Modayı tüketme şeklimiz çevremiz üzerinde büyük bir etkiye sahip; ancak cazip teklifler ve en son trendlere ayak uydurma isteği ile birlikte, alışverişlerimiz söz konusu olduğunda, sürdürülebilirlik bazen odağımızdan çıkabiliyor.

Devamını oku

CHELSEA ERKEK BOTLARI NE İLE GİYİLİR?

Bir çift Chelsea bot satın almayı düşünüyor, ancak onlarla ne giyeceğinizden emin olamıyor musunuz? Bu çok yönlü, trend botlar ile hangi kot pantolonların giyileceğinden hangi renklerden uzak durmanız gerektiğine kadar tam olarak nelerle giyeceğinizi açıklıyoruz.

Devamını oku

TIMBERLAND NASIL KOMBİNLENİR?

Timberland ayakkabılar: İster klasik botların, ister günlük sneakerların, ister zamansız tekne ayakkabıların hayranı olun; hepsini gardırobunuza yakıştırmanın bir yolu var.

Devamını oku

JOHNNIE COLLINS İLE MUTFAKTA SIFIR ATIK

Londra'da yaşayan şef Johnnie Collins, 5 yılı aşkın süredir etik yemek devriminin bir parçası. Kendi kendini yetiştiren şef, ilk olarak Berlin, ardından Londra ve Oxfordshire’da Alex Eagle’s The Store Kitchen'ı yönetti.

Devamını oku