İADE NASIL YAPILIR

SİPARİŞİNİ BUL

Timberland olarak sattığımız her şeyin kalitesinin arkasında duruyor ve ekipmanlarınızdan memnun olmanızı umuyoruz. Herhangi bir sebepten memnun değilseniz, 30 gün içinde iadenizi memnuniyetle kabul ederiz. İadeleriniz, ürünlerinizi teslim aldığınız şekilde kullanılmamış, güvenlik etiketi sökülmemiş halde ve orijinal ambalajında (el etiketi de dahil olmak üzere), fatura çıktısı ile birlikte kargoya verilmeli ve iade adresimize postalanmalıdır.

  • Sitenin en üst kısmında, ortada yer alan HESABIM alanından üyelik bilgileriniz ile hesabınıza girişinizi yapmanız gerekmektedir. Üye girişinizi gerçekleştirdikten sonra HESABIM > SİPARİŞLERİM başlığı altından iadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürün/ürünlerin yer aldığı siparişi bulmanız ve detayına gitmeniz gerekmektedir. İadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürün/ürünleri seçmek için iade etmek istiyorum butonuna tıklamanız gerekecektir. Açılan ekran üzerinden iade nedeninizi seçerek iade talebinizi yaratabilirsiniz.
  • İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, e-fatura çıktısı ile birlikte paketleyiniz. e-Fatura çıktısı üzerinde yer alan iade nedenlerinden birini seçerek ıslak imzanız ile birlikte iade nedeninizi beyan etmeniz gerekmektedir. Değişim taleplerinizi fatura üzerindeki açıklama alanında belirtebilirsiniz veya “İletişim” sayfasından müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Faturası bulunmayan iadeler veya değişim talepleri işleme alınmayacaktır. Ürünlerinin iadesini gerçekleştirirken, kargo sürecinde hasar görmemesi için, siparişinizi size iletirken kullandığımız tekrar kullanılabilir, çift yapışkanlı ambalaj veya benzeri bir malzeme ile paketleyerek kargo firmasına teslim etmenizi rica ederiz.
  • Paketinizi karşı ödemeli olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargoya öncelikle cari anlaşma kodumuz olan 451481084 numaralı kodu vermeniz, sonra hesabından aldığın iade kodunu vermeniz gerekmektedir. Destek için (0850) 200 03 00 numaralı telefonu arayarak Timberland Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz​ kargo şirketine teslim edebilirsiniz. Kargonuzu teslim ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Kargo süreci ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iade başlığı altında yer alan sık sorulan sorulardan faydalanabilirsiniz.
  • İade ettiğiniz ürünler kargo firması aracılığıyla depomuza ulaştığı ve incelemesinin başladığı an bir bilgilendirme alıyor olacaksınız. İadenizin kabul edilmesi ve beraberinde ödemesinin iade edilmesi durumunda sistemimiz üzerinden yeniden bilgilendirme tarafınıza gerçekleştiriliyor olacak. Siparişiniz ile ilgili ürün iadesi kabul bilgilendirmesini aldığınızda ürün/ürünleriniz için iade süreci başlatılmaktadır. Para iadesinin gerçekleştirilmesi yaklaşık olarak 2 iş günüdür. Ödeme iadesi, alışverişinizi gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu süreç banka kaynaklı nedenlerden dolayı 3-4 iş gününü bulabilmektedir. Sorunuz olması durumunda iadeyle ilgili SSS. bölümüne bakabilirsiniz. İade süreciyle ilgili geri bildirimde bulunmak isterseniz, İletişim Sayfasından ile bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin lütfen.
TIMBERLAND İADE POLİTİKASI

Üründen memnun kalmadıysanız veya sipariş onay e-postası size gönderildikten sonra fikriniz değiştiyse ürünün tesliminden itibaren 30 (otuz) gün içinde ürünü iade edebilir ve para iadesi alabilirsiniz.

Cayma hakkı ceza ödemeden ve sebep belirtmeden kullanılabilir. Ürünler elinizdeyken onların güvenliğinden ve zarar görmemelerinden sorumlu olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Fikrinizi değiştirerek ürünü iade etmek istediğinizde (cayma hakkı) ürünün ücretinin tamamı size iade edilir ancak ekspres kargo seçeneğini tercih ettiyseniz bunun için ödenen ücret iade edilmez.

Timberland ürünlerinin malzeme ve işçiliğinde kusur bulunmadığını garanti eder ve tüm ürünlerinde (sırt çantası, çanta ve valiz) 30 yıl standart garanti sunar. TIMBERLAND kusurlu ürünleri onarır veya değiştirir. 30 yıl garanti bazı “özel” ürünleri kapsamaz. Örneğin, “moda” kumaşlar veya tasarımlarla üretilen sınırlı üretim ürünler için 2 yıl garanti verilir. Timberland ürününüz için hangi garantinin geçerli olduğundan emin değilseniz, çantanızın içindeki etikete göz atın. Etiketin üzerinde garanti şartları yer almaktadır.