"TEKNE AYAKKABINIZI ÇORAPLA BİRLİKTE GİYİYOR MUSUNUZ?"

İkonik tekne ayakkabıları uzun yıllardır yaz aylarının vazgeçilmezi. Düğünlerden festivallere kadar her yere uyum sağlayan şık gündelik kıyafetlerinize rahat, havalı bir görünüm katar. Ne kadar popüler olsalar da, tekne ayakkabılarının ortalama bir kullanıcıyı şaşırtacak bir yolu var. Ne kadar gündelikler? Çorapları çıkarmalı mı, yoksa gururla çorapla mı giymeli? İşte tekne ayakkabısına ilişkin tüm sorularınızın cevapları.

TEKNE AYAKKABISI İLE ÇORAP GİYİYOR MUSUNUZ?

Tekne ayakkabıları, çorapsız şekilde rahat ve hava alacak olacak şekilde tasarlanmıştır ve çoğu kişi klasik denizcilik görünümü için ayak bileklerini açıkta bırakan görünmeyen çoraplarla giyerler. Ancak 80'li yılların havalı görünümünü istiyorsanız, çoraplar ve tekne ayakkabıları kesinlikle üniformanın bir parçası olmalı.

"Deri ile çorapsız görünüm konusunda endişeleniyorsanız, bir çift hafif kanvas tekne ayakkabısı gibi daha da rahat bir şey deneyin. Rahat bir havaya sahip oldukları şüphesiz ayrıca çok daha kendinizden emin olacaksınız.

Elbette çorapsız ayakkabı giymek konusunda tamamen tuhaf hissediyorsanız veya sadece hijyen amacıyla ekstra bir katman istiyorsanız, her zaman bir çift ayakkabıdan görünmeyen çorap veya astar çorap giyebilirsiniz. Ancak çorabınız belirli açılardan görülebileceğinden, ayakkabının dış kısmı veya astarının renginin uyumlu olduğundan emin olun."

"Yukarıda bahsettiğimiz üzere, çoraplarla tekne ayakkabılarını birleştiren birkaç görünüm mevcut. Son zamanlardaki 80'ler rüzgarı buna bir örnek - ayak bileği uzunluğundaki düz pantolonlarla, gururla öne çıkan çoraplar. Bol bir ceket ve pantolonla rahat bir akademik görünüm için de tekne ayakkabıları ve yünlü çoraplar kullanılabilir.

KOTLAR İLE TEKNE AYAKKABISI GİYİLMELİ MİDİR?

Tekne ayakkabısı ve kot pantolon birbirine mükemmel uyum sağlar. Denizci görünümü hedefliyorsanız, daha kısa kotlar alın veya ayak bileklerini ve alt bacakları ortaya çıkarmak için alt kısımlarını kıvırın. Dar kot pantolonlar ayakkabıları vurgulayan şık bir silüet ile işinize yarayabilir."

 

Kot pantolon Kot pantolon ile tekne ayakkabılarına ilişkin en önemli kural, biraz zıt görünebileceğinden, muhtemelen parlak deriden kaçınmaktır. Mavi kot pantolonla, bir çift mat kahverengi tekne ayakkabısı her zaman uyumludur ancak açık renkli kotlar ile mavi ayakkabılar deneyin. Siyah veya koyu çivit mavi kot pantolon giyiyorsanız, siyah veya lacivert, daha koyu tekne ayakkabılarını tercih etmeniz en iyisidir.

TEKNE AYAKKABILARI HAVALI MI?

Sıcaklık anlamında havalı demek istiyorsanız, cevap evet, özellikle çorapsız giyildiğinde. Havalı derken ""modaya uygun"" demek istiyorsanız, buna da kesin bir evet! Tekne ayakkabısı, her yaz dolabında olması gereken, zamansız bir klasiktir."

Alçak yan kısımları ve çorapsız giyilebilme esnekliği, tekne ayakkabılarının yaz için mükemmel olduğu anlamına gelir. Havanın ayaklarınızın etrafında serbestçe hareket etmesi, hava sıcakken ihtiyacınız olan doğal havalandırmayı sağlar. Ve attığınız her adımda, havanın daha da fazla dolaşmasını sağlarsınız.

 

"Ayakkabıların yelkencilik, liman kenarında bir yaşam tarzı ve serin kıyı esintilerinde rahatlayarak geçirilen günler ile ilişkilendirilmesi sayesinde, görünümün kendisi bile güzel bir yaşamı çağrıştırıyor. İster havalı bir üniversite görünümü için giyiyor olun, ister resmi giyim ile şık hafta sonu eğlencesi arasındaki ince çizgide yürüyor olun, hepsine yakışacak bir görünüm. Bir çift chino pantolon ve bir polo tişört giyin, üzerine bir de blazer ceket atın ve işte bu kadar - görünüm tamamlandı.

DAHA DENİZE ALIŞAMADAN DENİZİN HAVASINA SAHİP OLUN

Gerçekten çabalamadan da havalı olabilen bir insan olabilirsiniz ve tekne ayakkabıları da bu konuda sizi haklı çıkarır. Yaza hazırsınız, daha az kıyafet giyerken stil standartlarınızdan ödün vermeyeceksiniz. Tekne ayakkabıları, istediğiniz görünümü yaratmak için sizi bekliyor."

İLGİLİ İÇERİK

TIMBERLAND NASIL KOMBİNLENİR?

Timberland ayakkabılar: İster klasik botların, ister günlük sneakerların, ister zamansız tekne ayakkabıların hayranı olun; hepsini gardırobunuza yakıştırmanın bir yolu var.

Devamını oku

CHELSEA ERKEK BOTLARI NE İLE GİYİLİR?

Bir çift Chelsea bot satın almayı düşünüyor, ancak onlarla ne giyeceğinizden emin olamıyor musunuz? Bu çok yönlü, trend botlar ile hangi kot pantolonların giyileceğinden hangi renklerden uzak durmanız gerektiğine kadar tam olarak nelerle giyeceğinizi açıklıyoruz.

Devamını oku

JOHNNIE COLLINS İLE MUTFAKTA SIFIR ATIK

Londra'da yaşayan şef Johnnie Collins, 5 yılı aşkın süredir etik yemek devriminin bir parçası. Kendi kendini yetiştiren şef, ilk olarak Berlin, ardından Londra ve Oxfordshire’da Alex Eagle’s The Store Kitchen'ı yönetti.

Devamını oku

MABEL TIMBERLAND İKONİK BOTLARI İLE BRIT ÖDÜLLERİNİ SALLADI

İkonik Timberland botlarını dünyanın en büyük yıldızlarının ayaklarında görmeye alışkınız. Pharell, Rihanna, Kanye, Drake ve birçok diğer ismi sık sık sarı 6 inç botlarla görüyoruz.

Devamını oku