CHELSEA ERKEK BOTLARI NE İLE GİYİLİR?

Bir çift Chelsea bot satın almayı düşünüyor, ancak onlarla ne giyeceğinizden emin olamıyor musunuz? Bu çok yönlü, trend botlar ile hangi kot pantolonların giyileceğinden hangi renklerden uzak durmanız gerektiğine kadar tam olarak nelerle giyeceğinizi açıklaıyoruz. Ancak nelerle giyeceğinize geçmeden önce, Chelsea botların tam olarak ne olduğunu ve chukka botlardan veya orijinal 6 inch botlarımızdan nasıl farklı olduğunun belirtilmesi gerekiyor.

CHELSEA BOT NEDİR?

Chelsea bot, ayak bileğinin her iki yanındaki elastik panelleri sayesinde herhangi bir bağcık veya toka gerektirmeyen, dark kalıplı, ayak bileği yüksekliğinde botlardır. Botlar ilk olarak, bizzat Kraliçe Victoria'nın ayakkabıcılığını yapan J. Sparkes-Hall tarafından yapıldı ve 150 yıldan fazla süredir en şık erkek ve kadınlar tarafından giyildi.

O zamanlar 'Padok botları' olarak biliniyordu ve çoğunlukla kır yürüyüşleri ve binicilik için kullanılıyordu. Londra'daki şık 'Chelsea zümresi' arasındaki popülerliği sayesinde 1950'ler ve altmışlı yıllarda botlara bugünkü adı verildi. Bu süre zarfında tasarımda yumurta topuk kullanıldı ve botlar kısa süre sonra The Beatles dahil herkesin üzerinde görülmeye başlandı. Tasarım bu güne kadar popülerliğini korudu ve hala şık ve çok yönlü bir gardırop vazgeçilmezi.

HAVALI VE KLASİK: CHELSEA BOT İLE KOT PANTOLON GİYİN

Chelsea botları giymenin en kolay yollarından biri, klasik dar kesim kot pantolon ile giymektir. Havalı ve rahat olan bu klasik kot ve bot kombinasyonu, sizi gündüzden geceye zahmetsiz ve şık bir şekilde taşıyabilir.

Doğru bot ve kotu eşleştirmek için hangi kot renginin, farklı renk botlarla uyum sağladığını bilmek önemlidir. En basit ve belki de en şık kombinasyon, bir çift siyah dar kesim kot pantolon ile siyah Chelsea botlardır. Mütevazı ve sofistike olan simsiyah bu kombinasyon, herkese yakışacak.

Ancak, kahverengi Chelsea bot tercih ederseniz, en iyi seçim mavi kot pantolondur. Ancak kot deseninin göz önünde bulundurmakta fayda var. Koyu kahverengi Larchmont Chelsea Botumuz gibi koyu kahverengi botunuz varsa, bunları mavi Sargent Lake Stretch kotumuz gibi daha açık mavi bir kotla eşleştirmeyi deneyin.

Benzer şekilde, kahverengi Elmhurst Chelsea botumuz gibi daha açık renk bir botunuz varsa, bunları çivit mavi rengindeki konik Tacoma Lake kot pantolonumuz gibi daha koyu kotlarla kombinlemeyi deneyin.

ŞIK VE SOFİSTİKE: CHELSEA BOTLARI TAKIM ELBİSE İLE GİYİN

AResmi giyinmek bazen biraz kabus olabilir - hangi takım elbise ile hangi ayakkabının yakışacağı en şık giyimli kişilerde dahi baş ağrısı yaratabilir; ancak Chelsea botlarını giymenin sofistike yollarından biri de takım elbise ile giymektir.

İster ofiste bir gün, ister kış düğünü gibi bir etkinlik olsun, Chelsea botlarınızı daha resmi bir kıyafetle birleştirmek, genel görünümünüze hava katacaktır. Kotlarda olduğu gibi burada da renk uyumu önemlidir; bu nedenle temel kural şudur: mavi takım elbise ile kahverengi Chelsea botlar ve siyah takım elbise ile siyah Chelsea botlar.

CHELSEA BOTLAR KIŞ GARDROBUNUZUN TEMEL PARÇALARINDAN BİRİDİR

Kot pantolon ve takım elbise ile harika göründüklerini zaten belirttik. Ancak Chelsea botlar, günlük kış gardırobunuzun da bir parçası olmalıdır. Tüm Chelsea botlarımız her türlü hava koşuluyla başa çıkacak şekilde üretilmiştir ve kış boyunca ayaklarınızı sıcak ve kuru tutacaktır; öyleyse onları en sevdiğiniz Parka veya Field saha ceketinizle kombinleyip, şapka ve atkınıza sarının; işte bu her hava koşulunda etkileyici olacağı kesin bir görünüm.

CHELSEA BOTLARIN BAKIMI

Chelsea botlarınızı nasıl giyerseniz giyin, onlara iyi bakmanız da önemlidir. Tüm Chelsea botlarımız birinci sınıf sırçalı deri veya su geçirmez süetten üretilmiş olup, uygun şekilde bakıldığında yıllarca dayanabilir. Botlarınızı yıllarca en iyi durumda tutmanıza yardımcı olacak daha kapsamlı bir ürün seti olarak Boot Sauce gibi kaliteli bir deri temizleyici veya bir bot bakım setine yatırım yapmanıza değecektir.

İster kot pantolonla, ister takım elbiseyle giyin, ister kışlık gardırobunuzun bir parçası haline getirin; Chelsea botların 150 yıl önceki padoklardan beri çok yol kat ettiği kesin. Sahip olabileceğiniz en çok yönlü botlardan olan bu botlar, ayakkabılarından en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için mükemmel bir seçimdirr. Ürün yelpazemizden hangisini seçerseniz seçin ve hangi şekilde giymeye karar verirseniz verin, giyilebilir, şık ve dayanıklı bu botların doğru bakımla yıllarca dayanacağına şüphe yok.

İLGİLİ İÇERİK

TIMBERLAND ORIGINAL VE PREMIUM ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Timberland bot, ikonik bir ayakkabıdır ancak klasik Original botun güncel versiyonu olan Premium 6-inch bot dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı tür bulunmaktadır. Burada botları neyin farklı kıldığını ve sahte botları nasıl tespit edeceğimizi inceleyeceğiz.

Devamını oku

CHINO PANTOLON İLE HANGİ AYAKKABI TERCİH EDİLİR

Herkesin chino pantolonların neyi temsil ettiği konusunda kendi fikri vardır. Bazıları, istisnasız bej veya açık krem olan orijinal, oldukça resmi, askeri tarz chino pantolonlardan vazgeçemez.

Devamını oku

ÖMÜRLÜK SIRT ÇANTASI

Dağa tırmanmanız, üniversiteye gitmeniz veya günlük işe gidip gelmeniz farketmez - doğru sırt çantasına sahip olmak her şeyi kolaylaştıracaktır. Ancak bir sırt çantasını seçmek muhtemelen hayal edebileceğinizden daha fazlası.

Devamını oku

TEKNE AYAKKABINIZI ÇORAPLA BİRLİKTE GİYİYOR MUSUNUZ?

İkonik tekne ayakkabıları uzun yıllardır yaz aylarının vazgeçilmezi. Düğünlerden festivallere kadar her yere uyum sağlayan şık gündelik kıyafetlerinize rahat, havalı bir görünüm katar.

Devamını oku