"TIMBERLAND ORIGINAL VE PREMIUM ARASINDAKİ FARK NEDİR?"

Timberland bot, ikonik bir ayakkabıdır ancak klasik Original botun güncel versiyonu olan Premium 6-inch bot dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı tür bulunmaktadır. Burada botları neyin farklı kıldığını ve sahte botları nasıl tespit edeceğimizi inceleyeceğiz.

Bu bot çeşitleri farklılık göstermekle birlikte, her ikisi de klasik Timberland 6-inch botlardır. Yolculuğuna 1973'te başlayan ikonik Timberland stiliyle eşanlamlı hale gelmiş olan ikonik Timberland botu, en son ayakkabı teknolojilerini ve şık renkleri içerecek şekilde güncellendi. Elbette her zamanki gibi sağlam ve dayanıklı.

PREMIUM TIMBERLAND VS ORIGINAL TIMBERLAND BOT

Bugün satın alabileceğiniz klasik sarı Timberland botu düşündüğünüzde, muhtemelen Premium Timberland botlar aklınıza geliyor. Klasik Timberland Original Sarı Botun bir güncellemesi olup, birçok teknolojik ve materyal güncelleme içermektedir; ancak yine de her ikisi de birçok özelliği paylaşmaktadır.

Premium botun üretimindeki en önemli güncelleme tabandır. Premium Timberland bot, Original bottaki tabandan daha fazla destek ve rahatlık sağlamak için bir araya getirilen birçok farklı türde malzemeyi içeren daha kalın ve daha ağır bir tabana sahiptir. Original bot tabanı, daha az orta taban desteğiyle daha incedir ve esas olarak sadece kauçuktan yapılmıştır. Yani, Premium bot daha rahattır, ancak her iki botun tabanı da dayanıklıdır.

Hemen göze çarpan diğer bir fark, botların bilek etrafındaki boğaz kısmıdır. Premium botlarda dolgulu deri boğaz kısmı bulunurken, Basic botun geri kalanıyla aynı nubuk deriden standart bir kenarlığı bulunmaktadır.

Her iki botta da birinci sınıf su geçirmez nubuk deri üst kısım mevcuttur. Her ikisi de ayakları rahat tutmak için aynı seviye PrimaLoft® yalıtıma sahiptir ve garantili su geçirmezlik için her ikisi de dikişle kapatılmıştır. Bununla birlikte, Premium botun boğaz ve taban kısmındaki ek malzeme nedeniyle, Premium botlar Basic bottan biraz daha uzun ve biraz daha ağırdır.

SAHTE TIMBERLAND BOTLAR NASIL TESPİT EDİLİR?

Her zaman gerçek olanı satın aldığınızdan emin olun - bunu yapmanın en kolay yolu, doğrudan Timberland web sitesinden satın almaktır. Bununla birlikte, satın aldığınız Timberland botların gerçek olup olmadığını anlamak için hala yardıma ihtiyacınız varsa, sahte Timberland ayakkabıları tespit etmek için kontrol etmeniz gereken üç kolay şey vardır.

DİKİŞ

Original Timberland botlarındaki dikişler her zaman düz ok şeklinde ilerler ve tüm bot boyunca sabit devam eder. Dikiş uzunluklarında farklılık yoktur ve her zaman temiz ve en yüksek standartta tamamlanır - el ipliği veya aşınmış dikiş bitişleri yoktur.

Sahte botlardaki dikiş, farklı dikiş uzunlukları ve yıpranmış dikiş bitişleri ile, genellikle biraz dağınık olabilir. Sahte botlardaki dikişin rengi donuk görünebilir ve botun tamamı üzerinde farklı olabilir. Original sarı Timberland botlar, tüm bot yüzeyinde parlak, temiz, beyaz dikişlere sahiptir.

DELİKLER

Original Timberland botlarındaki bağcık delikleri keskin, temiz ve parlaktır. Deliklerin ön tarafında daire şeklinde bir delik ve altıgen bir kenar bulunur, deliklerin arka kısmı tamamen yuvarlaktır; ancak sahte botlar aynı özellikte olmayan deliklere sahiptir.

"Sahte Timberland botları, altıgen tasarıma sahip olmayan dairesel deliklere sahiptir ve botun iç kısmında ayrıca takılan arkalıkları olabilir. Deliklerin arkasındaki dikişin kalitesini kontrol etmeniz her zaman işe yarar - eğer botlar orijinalse, dikiş, botun üst kısmının kalitesini yansıtmalıdır.

TABANLAR

Orijinal Timberland botlarının tabanları en yüksek kalitededir, Timberland marka adı ve botun topuk kısmında yer alan ile aynı logoya sahiptir. Kauçuk hatasız olmalı ve renk veya dokuda herhangi bir garip çizgi, dikiş veya farklılık içermemelidir."

"Sahte Timberland botlar, ucuz kauçuktan yapılmış tabanlara sahip olacaktır ve genellikle ayakkabının renginde ve dokusunda izler, dikiş çizgileri ve farklılıklar bırakacak şekilde ayakkabıya oturacaktır. Sahte botların tabanlarındaki ve topuklarındaki logolar genellikle aynı değildir.

İster klasik Basic botları ister güncellenmiş Premium botları satın almak isteyin, onları sipariş edebileceğiniz en iyi yer Timberland websitemizdir."

İLGİLİ İÇERİK

CHELSEA ERKEK BOTLARI NE İLE GİYİLİR?

Bir çift Chelsea bot satın almayı düşünüyor, ancak onlarla ne giyeceğinizden emin olamıyor musunuz? Bu çok yönlü, trend botlar ile hangi kot pantolonların giyileceğinden hangi renklerden uzak durmanız gerektiğine kadar tam olarak nelerle giyeceğinizi açıklıyoruz.

Devamını oku

TIMBERLAND NASIL KOMBİNLENİR?

Timberland ayakkabılar: İster klasik botların, ister günlük sneakerların, ister zamansız tekne ayakkabıların hayranı olun; hepsini gardırobunuza yakıştırmanın bir yolu var.

Devamını oku

JOHNNIE COLLINS İLE MUTFAKTA SIFIR ATIK

Londra'da yaşayan şef Johnnie Collins, 5 yılı aşkın süredir etik yemek devriminin bir parçası. Kendi kendini yetiştiren şef, ilk olarak Berlin, ardından Londra ve Oxfordshire’da Alex Eagle’s The Store Kitchen'ı yönetti.

Devamını oku

MABEL TIMBERLAND İKONİK BOTLARI İLE BRIT ÖDÜLLERİNİ SALLADI

İkonik Timberland botlarını dünyanın en büyük yıldızlarının ayaklarında görmeye alışkınız. Pharell, Rihanna, Kanye, Drake ve birçok diğer ismi sık sık sarı 6 inç botlarla görüyoruz.

Devamını oku